I KOMUNIA ŚWIĘTA

DSC 4106

DSC 4109

19 maja br. w naszym kościele parafialnym na Mszy św. o godz. 11.00, grupa 27 dzieci po raz pierwszy przystąpiła do Sakramentu Eucharystii. Dzień wcześniej z bijący sercem i olbrzymią tremą dzieci także po raz pierwszy przystąpiły do spowiedzi, aby spotkać się z Jezusem w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Ich rodzice w tym dniu postarali się o komunijną dekorację kościoła, aby nadać świątecznej oprawy uroczystości.
     Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie przez cały rok pod okiem naszej katechetki Danuty Dziuk oraz naszych kapłanów, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca. Uroczystość rozpoczęła się przed przed kościołem, gdzie przybyły ksiądz proboszcz Wojciech Ciosmak powitał i pobłogosławił wszystkie dzieci. Następnie dzieci procesyjnie weszły do świątyni. Rozpoczynając Mszę św., ksiądz proboszcz jeszcze raz powitał wszystkich uczestników szczególnej Mszy św., a przede wszystkim wszystkie dzieci - aniołki przystępujące do sakramentu Eucharystii. Podczas homilii odwołał się do opowieści o wartości i bagactwie chleba.  Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze pełnej wzruszeń. Na zakończenie Mszy św. dzieci podziękowały swoim rodzicom za opiekę i wychowanie i przekazały symboliczną białą różę. Podczas nabożeństwa popołudniowego dzieci powtórzyły podziękowania swoim rodzicom, podziękowały także katechetce, księdzu proboszczowi oraz organistce za przygotowanie ich do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Na nabożeństwie majowym otrzymały pamiątkowe obrazki oraz płyty z filmem Marcelino, chleb i wino oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.
    Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, którą przeżywaliśmy, to święto nie tylko dla dzieci, które do niej przystąpiły i ich rodzin, ale całej parafii. Powiększyo się bowiem grono tych, którzy w pełni mogą uczestniczyć w Tajemnicy Eucharystii. Otaczamy naszą modlitwą te dzieci oraz ich rodziny prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski. Niech Chrystus w tajemnicy Eucharystii napełnia ich serca miłością i pokojem.
     Przez najbliższy tydzień w naszej parafii będziemy przeżywać tzw. biały tydzień – dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej wraz z rodzicami będą codziennie spotykać na nabożeństwach majowych i Mszy św., by w ten sposób przedłużyć radość z uroczystości Pierwszej Komunii świętej.

DSC 4107

DSC 3916