INTENCJE MSZALNE 6.11 - 12.11.2023 r.

PONIEDZIAŁEK 6.11.2023

7:00 - 1. Za + Ryszarda Mazur.
  2. Za + Klarę Spałek w 30. dzień po śmierci.
17:00 - Za + Mariana Płonka w kolejną rocz. śmierci i ++ z pokrew.

WTOREK 7.11.2023

7:00 - Za ++ Marię, Jana i Józefa, Rajmunda, Marię, Piotra, Herberta i Andrzeja
            oraz + Huberta.
17:00 - Za + brata Mariana Kozak w kolejną rocz. śmierci, ze wsp. rodziców: Bronisławy,
           Jana, Łucji, Hildegardy i Wojciecha Seget, siostry Danuty oraz ++ z pokrew.
           i dusze w czyśćcu cierpiące.

ŚRODA 8.11.2023

7:00 - Za + babcię Gertrudę.
17:00 - Za ++ rodziców: Weronikę i Józefa, teściów: Helenę i Franciszka, brata Mariana,
            bratową, szwagierkę Helenę, ++ z pokrew i dusze w czyśćcu cierpiące.

CZWARTEK 9.11.2023 - ROCZ. POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ - święto

7:00 - Za + męża Joachima w XXXI rocz. śmierci.
17:00 - Za ++ rodziców: Julię i Ludwika, Agnieszkę i Jerzego, córki, synowe, synów,
            4 zięciów oraz pokrew. z obu stron.

PIĄTEK 10.11.2023 - wsp. św. Leona Wielkiego Ppa

7:00 - 1. Za ++ Annę i Jerzego Ordon i ++ z pokrew. obu stron. Intencja ofiarowana
                 od córki z dziećmi.
            2. Za + Leona Szyja w 30. dzień po śmierci.
17:00 - Za + Zdzisławę Watoła w I rocz. śmierci, ze wsp. męża Kazimierza.

SOBOTA 11.11.2023 - wsp. św. Marcina z Tours, Bpa  105. Rocznica Odzyskania Niepodległości
  7:00 - Za + Stanisława Piecuch w II rocz. śmierci i pamiątkę urodzin, ze wsp. ojca i braci.
10:00 - Za Ojczyznę.
17:00 - 1. Za + męża Rafała Gryc, rodziców z obu stron, siostrę, brata i pokrew.
            2. Do Op. Bożej, Matki Bożej NP z podz. za otrzym. łaski z prośbą o dalszą opiekę,
           zdrowie i błog. Boże w int. ks. Marcina Wronki z ok. kolejnej rocz. ur. (Te Deum)

XXXII NIEDZIELA Zwykła - 12.11.2023

7:00 - 1. Za + Marcina Zok i ++ z pokrew.
            2. Za + męża Kazimierza Michalik w II rocz. śmierci, ze wsp. braci: Gintra
              i Herberta, rodziców z obu stron i ++ z pokrew.
9:00 - Za + Jadwigę Krupa w rocz. śmierci, ze wsp. męża, córki, 3 zięciów, wnuków:
           Andrzeja i Czesława.
11:00 - Msza św. zbiorowa.
18:00 - Za + męża Edwarda Seja w rocz. urodzin, ++ rodziców: Jadwigę i Franciszka
            Celary, szwagra Romana Mryka, teściów: Irenę i Huberta, szwagierkę Teresę,
           dziadków i chrzestną Janinę.

Wprowadzenie do liturgii: Trwa oktawa uroczystości Wszystkich Świętych. Jeśli jesteśmy
w stanie łaski uświęcającej, możemy codziennie uzyskać odpust zupełny za zmarłych, odwie-dzając cmentarz i modląc się w ich intencji oraz w intencjach Ojca Świętego. Stawajmy w prostocie przed Bogiem, który karze obłudę. Módlmy się za tych, którym zawdzięczamy wolność.
W sobotę będziemy obchodzili Narodowe Święto Niepodległości, dziękowali za wolność
odzyskaną.
1. Dzisiejsza niedziela: - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 5.11.2023 r.

o godz. 17:15 - Różaniec za zmarłych; o godz. 18:00 - Msza św. wieczorna

Dzisiejsza kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Diecezji i Sem. Duchownego.
W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii,
a przed kościołem zbiórka do puszek na „Kościół w Potrze-bie”.

2. W tym tygodniu : Różaniec za zmarłych z wypomin. w poniedz., wtorek i środę o 16:15
Msze św. wieczorne o godz. 17.00.
- we wtorek - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej.
- w czwartek - ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ - święto
O godz.17:00 Msza św. szkolna dla dzieci. Zapraszamy szczególnie dzieci
przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św.
- w piątek - wsp. - św. Leona Wielkiego, Papieża.
Od godz. 8.00 - Odwiedziny chorych.
- w sobotę - wsp. św. Marcina z Tours, Bpa. W tym dniu przypada
105. Rocznica Odzyskania Niepodległości - święto państwowe.
o godz. 10.00 – zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę.
od godz.16:00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

3. W przyszłą niedzielę - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 12.11.2023 r.DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM

4. Zalecki - wypominki za zmarłych można składać jeszcze w zakrystii lub kancelarii.

5. Przygotowanie do bierzmowania dla uczniów z klasy 1 szkoły ponadpodstawowej odbędą się w salce na plebanii. Grupa 1będzie miała spotkanie w środę, 8 listopada o 18:45, a grupa 2 w czwartek, 9 listopada o 18:45. Podział na       grupy dostępny jest w zakrystii.

6. Niepubl. ZOZdrowotnej "SAWMED" ul. Gwoździa 21 zaprasza dn. 8.11 w godz. 9:00 - 11:00 na bezpłatne badanie wzroku. (rej. 34 3577 335) Bliższe inf. na plakacie w gablotce.

7. W „Gościu Niedzielnym" m. in. polecamy artykuł o parafiach, polskich i zagranicznych,
które zasłynęły największą liczbą powołań kapłańskich i zakonnych. Zamieszczony jest również
artykuł o niedawno zmarłej Wandzie Półtawskiej, przyjaciółce Jana Pawła II.

8. Kancelaria czynna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek : 8:30 - 10:00,
W tym tygodniu wieczorem kancelaria będzie nieczynna.

Nauka przedchrzcielna: w czwartek (16.listopada) o godz. 18:00 w salce na plebanii.
Msza św. chrzcielna z błog. rocznych dzieci.: w niedzielę (19 listopada) o godz. 11.00.